Tyle dobrodziejstw w niewielkich owocach

aronia-czarna-ekstrakt-60-kapsulekWykorzystaj ten polski „owoc młodości”, aby ograniczyć przyspieszone starzenie się komórek

Aby pomóc swojemu organizmowi ograniczyć przyspieszone starzenie się komórek, warto spożywać produkty bogate w antyoksydanty (przeciwutleniacze), a szczególnie warto docenić aronię, która zawiera ich wyjątkowo dużo. Są to owoce, które rosną w naszym klimacie, są łatwo dostępne i choćby z tego powodu szkoda byłoby ich nie wykorzystać dla poprawy stanu zdrowia.

Pozytywnych skutków spożywania aronii jest tak wiele, że byłoby trudno omówić je wszystkie w jednym artykule. Dziś wspomnę tylko, że wyniki badań naukowych wskazują na to, że te owoce to bardzo interesująca terapia uzupełniająca leczenie zespołu metabolicznego i powiązanych z nim chorób. Dzięki aronii u osób z zespołem metabolicznym udaje się obniżyć w sposób naturalny poziom cholesterolu i triglicerydów, a także normalizować poziom glukozy, zmniejszając insulinooporność.

Zawarte w aronii antocyjany przeciwdziałają również szkodliwemu wpływu wolnych rodników na ściany naczyń krwionośnych, a także ograniczają powstawanie zakrzepów krwi, co ma ogromnie korzystny wpływ na układ krążenia i zapobieganie procesom miażdżycowym.

Antocyjany poprawiają również mikrokrążenie – co ma duże znaczenie zarówno w przypadku zapobiegania pogorszeniu się z wiekiem zarówno sprawności narządu wzroku, jak również wyników procesu uczenia się i zapamiętywania.

Zawarte w aronii przeciwutleniacze zmniejszają ryzyko chorób neurodegeneracyjnych oraz nowotworów. Badania na myszach pokazały, że w grupie otrzymującej polifenole rozwinęło się mniej nowotworów, mniej było też przerzutów mimo kancerogennej diety.

Gdy dla Ciebie są zbyt cierpkie

Jeżeli jeszcze nie spożywasz aronii, najwyższy czas zacząć. Aby korzystać z dobrodziejstw aronii można spożywać całe owoce lub pić sok, jednak mają one cierpki smak i nie każdy go dobrze toleruje.

A jeśli myślisz o dodawaniu ich do ciast albo o dżemie z aronii, pamiętaj, że cukier w dużej mierze niweczy dobroczynny wpływ aronii na zdrowie.

Dlatego warto przyjrzeć się bliżej innej formie korzystania z dobrodziejstwa tych cudownych owoców. Tym bardziej, że przynosi ona dla zdrowia też wiele innych korzyści. Tą formą jest błonnik ze skórki i miąższu aronii, zawierający to, co najcenniejsze w tych owocach, a jednocześnie wspierający prawidłowe funkcjonowanie żołądka i jelit.

Szczególnie cenny jest błonnik uzyskany w wyniku zmikronizowania, zamiast mielenia owoców. Można go kupić w naszym sklepie w kapsułkach, które są bardzo wygodną formą, gdyż są pozbawione cierpkiego smaku tego super owocu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart